Studenti

T. Hortlík

V 1. Jazykové Ústí nad Orlicí navštěvuji jazykové kurzy již 6 let. Do hodin Mgr. Milana Pošepného mě rodiče přihlásili, neboť jsem ve škole (v sekundě na gymnáziu) téměř propadal z angličtiny. Můj prospěch v tomto předmětu se začal již po pár týdnech rychle zlepšovat. Na panu Pošepném oceňuji především schopnost látku skvěle vysvětlit a uvést několik praktických ukázek. I přesto, že jsme v hodinách pracovali na sto procent, často se našla chvilka i na pár slangových výrazů na odlehčení. Pod vedením pana Pošepného se mi podařilo postupně získat certifikáty PET, FCE a CAE, které mi přinesou mnoho výhod i při studiu na vysoké škole. Díky panu učiteli jsem si k angličtině našel cestu a nabyl mnoho vědomostí, které se mi v dnešním multikulturním a globálním světě budou zcela jistě hodit.

Kromě angličtiny jsem ještě navštěvoval hodiny němčiny Mgr. Barbory Jiříčkové, jejíž hodiny byly v podobném duchu, jako hodiny angličtiny. V jejích hodinách jsem oceňoval především přátelskou atmosféru, která ale nijak nesnižovala kvalitu výuky. Bára se nám vždy snažila vyjít vstříc, z jejích hodin jsem si odnesl spoustu poznatků a nezapomenutelných vzpomínek, především na rozhovory se svými spolužáky.

Celkově mohu 1. Jazykovou jen doporučit. Všechny hodiny byly vedeny profesionálně a pečlivě, navíc jsem nabyté poznatky již mnohokrát použil v praxi. 1. Jazykovou jsem již doporučil mnoha svým známým a mohu ji doporučit i Vám!

Tereza Slavíková

Jazyky mě už od základky bavily, a tak jsem se připojila ke svým spolužákům, kteří mi 1.jazykovou UO doporučili. Úroveň je zde opravdu dobrá, a tak mě v té chvíli angličtina znovu nadchnula. Dokonce jsem pozitivně přivítala i intenzivní přípravu na cambridgské zkoušky. Díky ní jsem totiž obdržela FCE a poté také CAE certifikát. Mezitím jsem také absolvovala několik hodin francouzské výuky, která mě bavila a stále přinášela nové výzvy. Oblíbila jsem si malé učebny a přímý kontakt s lektorem, to vše dopomáhá k osobnějšímu přístupu. A také nálada zde zůstává pozitivní a uvolněná, takže jsme si mohli hodiny naplno užívat. Tereza Slavíková červen 2018

Petra Kadrmanová

 

Ačkoliv angličtina byla vždy mým oblíbeným předmětem, nikdy jsem nevyužila možnosti rozvíjet své znalosti anglického jazyka v jazykové škole. Až nezbytnost složit zkoušku CAE mě donutila absolvovat přípravu v 1.Jazykové ÚO. Nyní lituji pouze toho, že jsem se k podobnému kroku neodhodlala již dříve! Přestože mám studentská léta již nějakou dobu za sebou, na lekce angličtiny s Mgr. Milanem Pošepným jsem se vždy upřímně těšila. Přispěla k tomu jistě i uvolněná a přátelská atmosféra na hodinách, a malý počet účastníků kurzu.  Oceňuji zejména zkušenosti Mgr. Milana Pošepného s průběhem Cambridge zkoušek, díky kterým mne (a nejen mne) za necelý rok ke složení požadované CAE dovedl.  Díky návštěvě kurzu se zlepšily moje komunikativní a poslechové dovednosti, oživila a rozšířila jsem si slovní zásobu, a z hlediska gramatického jsem získala nadhled nad určitými jevy. Moje zkušenost s touto jazykovou školou a zkušenost (i jazykové znalosti) ostatních studentů z našeho kurzu mne přesvědčily natolik, že jsem do jazykové školy bez váhání a s důvěrou přihlásila i svého syna.

Petra Kadrmanová                                                                                                                                červen 2016

 

Petr Janota

Díky přípravě, kterou poskytuje 1.Jazyková ÚO, jsem zlepšil své znalosti angličtiny z pouhého porozumění na aktivní komunikaci. Obzvlášť oceňuji individuální přístup ke studentům a velikost skupin, která umožňuje lektorovi být v přímém kontaktu s každým ze studentů. Hodiny byly uvolněné a příjemné. Po dvou letech studia se mi podařilo pod vedením Mgr. Milana Pošepného získat certifikát FCE a o rok později jsem úspěšně získal i certifikát CAE. 

Všem zájemcům tuto školu vřele doporučuji a rád na ni budu vzpomínat.                             červen 2016

 

Kateřina Martincová

  

 

Už když můj bratr navštěvoval kurzy angličtiny v 1. Jazykové ÚO, těšila jsem se, že něco takového budu také moci zkusit. No a o rok později na mě přišla řada, pan Pošepný si otestoval mou úroveň a zařadil mě do skupinky FCE, kam jsem chodila dva roky. Jak s první partou, tak s druhou jsem se každý týden na lekce těšila a vychutnávala si „lingvistické“ prostředí. Dokonce mě bavilo vypracovávat domácí úkoly, a to u studentů už o něčem vypovídá. Na CAE kurzu přituhovalo, látka byla o poznání složitější a zvyšovaly se i nároky lektora, což pro nás žáky znamenalo větší soustředěnost a snahu o lepší výkon. Oba kurzy jsem úspěšně zakončila Cambridgskými zkouškami v Pardubicích, tj. získala jsem certifikát FCE i CAE. Za to z velké části vděčím právě panu Pošepnému a s klidným svědomím ho doporučuji vám všem, kteří se o jazyk zajímáte a nebojíte se anglických idiomů!

 

Roman Šafář 

Angličtinu jsem měl velmi rád již od útlého věku. Učení, pod vedením Mgr.Milana Pošepného, mě v anglickém jazyce posunulo daleko za hranice učebního plánu na státních školách. V kurzech FCE a CAE jsem se naučil mnoho smysluplných hovorových i gramatických jevů, které jsem pak naplno využil při práci ve Velké Británii. Ve skupince CAE jsme si vytvořili skvělý tým lidí, navzájem jsme se motivovali a pomáhali si. S lidmi ze skupiny se stále stýkám a stali se z nás dobří přátelé. Kurz mohu doporučit všem, kteří to se svou budoucností myslí opravdu vážně.

Lucie Kalousková

                                                                    

1. Jazykovou ÚO vřele doporučuji všem zájemcům, kteří se chtějí zlepšovat a zdokonalovat ve svých jazykových dovednostech. Osobně jsem se setkala s profesionálním přístupem a prací. Rozšířila jsem si slovní zásobu, zautomatizovala gramatiku a písemný projev. Kurzy mi pomohly s přípravou na „Cambridgské zkoušky“.

Jako maturantka bych lekce angličtiny doporučila i budoucím maturantům, jelikož struktura státních maturit z anglického jazyka a testů FCE či CAE  je srovnatelná, liší se ovšem jazyková úroveň.  

 

Karel Martinec      

                                                                          

1.Jazyková ÚO mi zprostředkovala fundovanou a profesionální přípravu na certifikované zkoušky FCE a CAE. Kurzy jsem navštěvoval po dobu 2 let a školu tedy mohu doporučit jak začátečníkům, tak pokročilým studentům cizího jazyka.

 

Damotrans s.r.o.

Damo TransJiž několik let navštěvuji výuku anglického jazyka pod vedením zkušené lektorky paní Jílkové. Paní Jílková má vřelý přístup ke mně jako ke studentce, je milá a ochotná, vyhovuje mi její tempo výuky – nikam nepospíchá, když něco nevím, nebo něčemu nerozumím, opět ráda vše znovu vysvětlí. Líbí se mi i pestrost hodin; pro mě ideální lektorka, se kterou jsem moc spokojená.

Další nespornou výhodou Vaší jazykové školy je možnost dojednání si individuálních schůzek k lekcím podle mé potřeby, jelikož jsem časově velice vytížená při řízení naší společnosti.

Služeb Vaší jazykové školy naše společnost využívá při obchodní komunikaci se zahraničními partnery ve Francii a Španělsku. 1.Jazykovou ÚO můžu vřele doporučit případným zájemcům o výuku cizího jazyka.

Ilona Plíhalová, jednatelka společnosti Damotrans s.r.o.

MVDr. Oldřich Štancl

MVDr. Oldřich ŠtanclTuto jazykovou školu navštěvuji tři roky. Můj požadavek na tuto školu když jsem ji oslovil byl ten,aby mi byla doporučena nejefektivnější forma výuky.

Po konzultaci s lektory této školy jsem zvolil intenzivní kurz dvakrát týdně dvě vyučovací hodiny. Vzhledem k mému povolání veterinárního lékaře je tento způsob velmi časově náročný. Myslím, že díky velmi kvalitní úrovni po stránce odborné a velice přátelskému prostředí mohu tuto školu doporučit všem ostatním při jejich rozhodování. Na prvních hodinách jsem své učitelce řekl  "Vy jste moje vstupenka do Světa" , záleží jen na mě a na moji pracovitosti, jestli ji dokážu využít.

MVDr. Oldřich Štancl

MEIXNER & HANUŠ a.s., Czech republic

Meixner & Hanuš logoVýuka anglického jazyka zaměstnanců společnosti MEIXNER & HANUŠ a.s., Czech republic.

Od začátku roku 2010 probíhá výuka anglického jazyka zaměstnanců v naší společnosti. S výukou jsme velmi spokojeni díky individuálnímu přístupu vyučujícího k potřebám zaměstnanců. Jsme také spokojeni s tím, že výuka může probíhat v prostorách naší pobočky v Letohradu. Děkujeme Vám za pomoc při zvyšování kvalifikace našich zaměstnanců.

Eva Majvaldová, předsedkyně představenstva MEIXNER & HANUŠ a.s., Czech republic

Městský úřad Ústí nad Orlicí

Vyjádření ke spolupráci se společností 1. JAZYKOVÁ ŠKOLA ÚO

Ústí nad OrlicíSpolečnost 1. JAZYKOVÁ ŠKOLA ÚO zajišťuje pro zaměstnance města Ústí nad Orlicí výuku anglického jazyka již více než šest let.

Výuka angličtiny probíhá každoročně mimo pracovní dobu v několika skupinách zpravidla v rozsahu 35 vyučovacích hodin. Úroveň výuky naši zaměstnanci velmi oceňují, především kladně hodnotí důraz na konverzaci, která probíhá výlučně v anglickém jazyce a to včetně dodržování správné výslovnosti a procvičování probrané gramatiky. Práce vyučující je odváděna s profesionální odborností.

Uvedené společnosti děkujeme za rozšíření jazykových znalostí našich zaměstnanců a současně ji doporučujeme k další spolupráci.

JUDr. Eva Kalousková, v.r., tajemnice MěÚ Ústí nad Orlicí

Líbil se Vám náš jazykový kurz? Napište nám o tom!

Líbil se Vám náš jazykový kurz? Napište nám o tom!

pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná